Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Popularitatea

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Admin
Admin

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 5096
Puncte Puncte : 16952
Reputatie Reputatie : 16
Varsta Varsta : 31
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Popularitatea    Mon Aug 03, 2015 2:31 pm

Urasc popularitatea si persoanele populare. Si nu ma refer la popularitatea de la tv ci la cea de pe internet, de pe forumuri. Sunt useri de RPG care pe putinele forumuri RPG ii vezi ca sunt incercuiti de alti useri si toti posteaza cu ei si cate 2-3 ore  la foc continuu, iar altor useri ca mine de exemplu in cel mai fericit caz le arunca in lehamite 1 post maxim 2 pe zi avand scuza ca vai nu au timp. Pai cum sa nu aiba timp sa posteze cu mine? Dar cu ceilalti cum de isi gasesc timp cateva ore chiar?

Urasc deasemenea faptul ca intr-un forum RPG se deschisese un fan club al personajelor. imi facusem si eu pentru Sanara fan club lasectiunea respectiva insa fan clubul meu a ramas gol golut.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online
Rika
alien
alien

Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 7562
Puncte Puncte : 18777
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 17
Localizare Localizare : Curtea de Arges

PostSubject: Re: Popularitatea    Mon Aug 03, 2015 3:04 pm

Este o parere buna.

Back to top Go down
View user profile http://redvelvet.forumz.ro/
Rox
Fondator
Fondator

Army: Army: : nazzy
Mesaje Mesaje : 25835
Puncte Puncte : 40781
Reputatie Reputatie : 33
Varsta Varsta : 22
Localizare Localizare : Ατενος, Ελλαδα

PostSubject: Re: Popularitatea    Wed Aug 05, 2015 9:32 pm

si eu nu suport oamenii obsedati de popularitate

●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●۞ ۞●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●
Back to top Go down
View user profile http://hobbitandlord.4ulike.com/forum
Himi
alien
alien

Mesaje Mesaje : 1959
Puncte Puncte : 11409
Reputatie Reputatie : 8
Varsta Varsta : 21
Localizare Localizare : Universe.

PostSubject: Re: Popularitatea    Wed Aug 05, 2015 9:57 pm

Dupa parerea mea, popularitatea este buna. It's good for the soul!
* i don't know why i'm saying this haha* =.=
Insa, trebuie sa stii cum s-o manevrezi, cum sa nu cazi in ridicol si sa nu ti-o iei in cap.
Trebuie sa stii sa te faci placut [probabil, da, sa fi tu insuti], sa fi draguta cu toata lumea pentru ca numai asa iti vei mentine popularitatea printre ceilalti. ^^
Uneori urasc si eu popularitatea. Dar numai cand le vad pe multele fete [poate chiar si baieti] care, cad pur si simplu in ridicol si devin absolut bitchezz O_O , urmand, astfel sa-si piarda prietenii, "fanii" sau alti admiratori.
So, in concluzie, ca sa fi popular printre ceilalti, trebuie sa fii tu insati, sa-ti faci timp pentru toti si in primul rand, sa ai ceva in cap. *haha*

Back to top Go down
View user profile http://misspsycho11.tumblr.com/
Rox
Fondator
Fondator

Army: Army: : nazzy
Mesaje Mesaje : 25835
Puncte Puncte : 40781
Reputatie Reputatie : 33
Varsta Varsta : 22
Localizare Localizare : Ατενος, Ελλαδα

PostSubject: Re: Popularitatea    Wed Aug 05, 2015 10:05 pm

cat de frumos ai spus Smile

●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●۞ ۞●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●
Back to top Go down
View user profile http://hobbitandlord.4ulike.com/forum
Alethia Spitz
Admin
Admin

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 5096
Puncte Puncte : 16952
Reputatie Reputatie : 16
Varsta Varsta : 31
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Re: Popularitatea    Sun Aug 09, 2015 11:45 am

Si nici eu nu sunt obsedat de popularitate insa urasc sa vad ca unii sunt inconjurati de 2-3 prieteni care posteaza cu ei cate 2-3 ore pe zi in timp ce eu ma plictisesc de moarte. Sau cand cer unuia sa posteze cu mine sa spuna ca nu are timp si peste 5 min sa il vad pe acela sau aceea ca posteaza cu altii in draci. Adica pentru mine nu are timp dar are timp pentru altii?
Nu vreau sa fiu popular in sensul de a fi inconjurat de zeci de persoane care sa imi faca pe plac. Dar doresc sa fiu tratat cat de cat normal nu sa ma simt un exclus in timp cealtii sunt inconjurati de parca ar fi populari peste masura.
Ii inteleg pe cei care chiar nu au timp sa posteze, dar sa vezi ca esti mintit in fata ca sa se dea pe langa populari, este de-a dreptul sfidator.

Oare voi cum v-ati simti daca cineva v-ar spune ca nu are timp sa stea cu voi, sa va ajute pe voi, etc dar pe urma ii vezi facand acelasi lucru care l-ati cerut voi, dar cu altii? Deci timp avea.

Sa luam un caz mai clar: Cineva dintre voi ii cere unui prieten sa il duca cu masina, undeva si acel prieten va refuza ca nu are timp sa va duca, ca nu merge in directia aia, etc. Dar peste 10 min sa il vezi ca ii duce cu masina pe alti prieteni ai lui, masina nu prea plina (ar fi fost loc si pentru voi) exact in directia pentru care pe voi va refuzat. Cum v-ati simti?

Ideea nu e ca as vrea sa fiu popular cum poate gresit au inteles unii.

Ideea e ca vreau sa se gaseasca sa posteze cineva mai mult cu mine.

Mi s-a intamplat acum recent pe un forum o fata sama refuze ca nuare timp sa posteze cu mine, dar in schimb a postat cu alti 2 baieti in draci pana la 3 dimineata. In timp ce eu ma plictiseam de moarte. Cum credeti ca m-am simtit?

Poate ca nu fac cele mai bune comparatii, insa da si eu urasc sa vad persoanele populare.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online
The author of this message was banned from the forum - See the message
Leviathan
Membru exclus
Membru exclus

Mesaje Mesaje : 506
Puncte Puncte : 7678
Reputatie Reputatie : 1
Varsta Varsta : 21
Localizare Localizare : nu ma gasesc pe harta

PostSubject: Re: Popularitatea    Wed Dec 09, 2015 11:24 am

Chestia asta e ceva gen: "Hello from the other side" rolling on the floor

Eu ma simt, recunosc si te rog lasa-ma sa iti explic de ce se intampla asta (cel putin in ceea ce ma priveste pe mine). NU GENERALIZEZ!

In primul rand, nu consider ca fac discriminari sau ca sfidez pe cineva si mai ales nu ma consider populara. Daca esti curios, si tu esti popular printre rpg-isti. Crede-ma! Revenind. Eu prefer sa imi aleg userii cu care postez si in functie de materialul rpg pe care mi-l ofera in topicuri si la care am cum sa raspund usor. De ex daca eu scriu ca personajul meu merge sa faca de mancare, o sa imi fie mult mai usor sa raspund la cineva care imi scrie ca vine sa ajute in bucatarie, decat la cineva care incepe sa imi povesteasca tot felul de basme si legende despre mancare. Yeah, think a little. Oare cui o sa ii raspund intr-un post interesant, cu o actiune interesanta si cui o sa ii raspund in doua cuvinte si asta sa fie tot.

In al doilea rand, Psychotic are dreptate. Pe mine personal nu m-ar atrage sa postez cu un personaj care e centaur, tarantula, sirena sau mai stiu eu ce, chiar daca suntem in contextul unui forum rpg fantasy. NU am nimic cu personajele tale pentru ca nu ma vad persoana potrivita care sa iti spuna cum sa iti conturezi personajele. Fiecare le face cum vrea si scrie cu cine vrea. Eu ma inteleg mult mai bine la postat cu Psychotic decat cu tine. De ce? Pentru ca personajele noastre sunt pe aceasi lungime de unda si avem idei indeajuns de nebune incat sa le punem in practica in rpg. Daca stau bine sa ma gandesc, cam asta e motivul pentru care am venit pe forum, a ea m-a convins.

Ar mai fi de spus, dar nu vreau dupa sa spui ca am ceva cu tine sau ca ma leg de tine pentru ca sincer am o starea prea indiferenta ca sa imi pese [s]deal with it[/s]. Repet si eu ce a spus Psychotic mai sus, nu imi schimb parerea, nu imi schimb stilul de postat si de asemena, nu consider ca ar trebui sa ma justific mai mult decat am facut-o deja de ce postez cu cineva si nu cu altcineva.
Back to top Go down
View user profile
Hidamari
Membru VIP
Membru VIP

Mesaje Mesaje : 2764
Puncte Puncte : 13615
Reputatie Reputatie : 11
Varsta Varsta : 23
Localizare Localizare : Japonia

PostSubject: Re: Popularitatea    Thu Dec 10, 2015 11:14 pm

Cred ca acest topic ar trebui sa fie redenumit "Popularitatea in RP" ca sa fie mai pe subiectul discutat.

Cred ca le sustin pe Psychotic si pe Unicorn. Eu nu prea am treaba cu cum scrii tu, George, dar cred ca fiecare persoana are niste membri cu care pur si simplu ii place sa scrie, ca parca merge actiunea mai frumos, va potriviti la idei, la stil etc, si e normal sa vrei sa scrii mai mult cu unii decat cu altii.
Si probabil ca iti spun ca nu au timp din politete. De exemplu, sa zicem ca tu nu ai vrea sa scrii cu o anumita persoana pentru ca nu crezi ca te potrivest cu stilul si ideile ei. Ce i-ai spune? Trebuie sa te pui putin si in locul celuilalt. Nu prea e vorba despre popularitate.

Dar daca e sa vorbim strict despre popularitatea pe forumurile RPG, cred ca pe asta ti-o castigi scriind bine, mult (adica des, nu neaparat mult intr-un post) si avand personaje bine conturate. Pana la urma, cam asa se fac placuti si autorii cartilor de fictiune si cam asta e si RP-ul. Si cam asta castigi si experienta si persoane cu care scrii etc.

Back to top Go down
View user profile http://whatyoulove.forumgratuit.ro/forum
Keiko.
alien
alien

Mesaje Mesaje : 3679
Puncte Puncte : 14046
Reputatie Reputatie : 5
Varsta Varsta : 17
Localizare Localizare : on my way~

PostSubject: Re: Popularitatea    Fri Dec 11, 2015 1:53 pm

Deci aici e vorba despre popularitate in general sau doar cand vine vorba de RPG?

Back to top Go down
View user profile
The author of this message was banned from the forum - See the message
Sponsored content

PostSubject: Re: Popularitatea    

Back to top Go down

Popularitatea
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1