Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

Unstoppable Mind

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

La conferinta

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Alethia Spitz
Admin
Admin

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 5660
Puncte Puncte : 18518
Reputatie Reputatie : 16
Varsta Varsta : 31
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: La conferinta    Sat Jul 16, 2016 9:58 pm

First topic message reminder :

Sanara:

Ma aflam acasa si primisem o scrisoare ca trebuia sa merg la o conferinta.
Fiind o printesa trebuia sa port o rochie demna de printesa ka orice eveniment. Dupa un timp imi aleg 3 rochii dar nu stiam ce rochie sa aleg sa ma imbrac cu ea.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

AuthorMessage
^Rox^
Fondator
Fondator

Army: Army: : nazzy
Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 26101
Puncte Puncte : 42022
Reputatie Reputatie : 35
Varsta Varsta : 22
Localizare Localizare : Ατενος, Ελλαδα

PostSubject: Re: La conferinta    Tue Aug 16, 2016 12:30 am

-Trebuie sa asiguram paza si ptotectie prin chemarea garzii regale. Regatele noastre trebuie sa fie protejate in caz de un posibil atac interior.

●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●۞ ۞●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●
Back to top Go down
View user profile http://hobbitandlord.4ulike.com/forum
Alethia Spitz
Admin
Admin

PostSubject: Re: La conferinta    Tue Aug 16, 2016 11:21 am

-Exasct. Stiam asta. Am trimis deja sms la priministra si ea se va ocupa de organizarea Consiliului de Coroana iar eu in calitate de conducatoare, sunt si sefa armatei asa ca e de datoria mea si fara intermediari sa ma intalnesc cu generalul armatei si cu soldatii garzii regale.
1. Voi securiza frontiera regatului meu, nimeni nu iese, nimeni nu intra, 2. Armata si garda regala vor patrula pe strazi intens, Suspectii vor fi arestati imediat si trimisi la instanta de judecata. Un judecator trebuie sa decida daca sunt sau nu pericol. Chiar daca instituim legea martiala asta nu inseamna ca armata sa aiba drept sa ucida. Ci doar de arestare. Orice soldat care abuzeaza de putere si ucide va fi condamnat la pedeapsa capitala.

Back to top Go down
^Rox^
Fondator
Fondator

Army: Army: : nazzy
Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 26101
Puncte Puncte : 42022
Reputatie Reputatie : 35
Varsta Varsta : 22
Localizare Localizare : Ατενος, Ελλαδα

PostSubject: Re: La conferinta    Sun Aug 21, 2016 1:29 am

-Ma bucur sa vad ca esti rapida. Apropo, ce subiecte o sa se mai discute la consiliul coroanei?

●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●۞ ۞●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●
Back to top Go down
View user profile http://hobbitandlord.4ulike.com/forum
Alethia Spitz
Admin
Admin

PostSubject: Re: La conferinta    Sun Aug 21, 2016 4:01 pm

-Ei bine, Fairytopia a cedat un teritoriu inundat acum cativa zeci de ani catre regatul sirenelor. Dar datorita vremii din ultima perioada portiunea cedata a secat, apele retraganduse. Acum merita sa discutam daca sa ne luam teritoriu inapoi sau sa transformam zona intr-un lac de acumulare ca sa le dam posibilitatea sa ramana a sirenelor pentru totdeauna.
Apoi elfii ne cer un teritoriu de la granita care spun ca istoric este al lor. Dar si zanele considera ca teritoriul este al lor si e de o importanta istorica mai mare. Zanele spun ca ele au fost primele care au colonizat acel teritoriu si ca elfii apoi lau capatat din norocul sortii o perioada apoi teritoriu acela sa tot pasat de la elfi la zane precum o minge de fotbal. Ba o parte mai mica ba o parte mai mare ba a existat chiar si cativa ani in care a fost impartit in 3 regiuni 2 la zane si una la elfi.
Apoi niste proleme de ordin economic si importanta mai mare.
Si in acest caz pentru Consiliu de Coroana stiu ce rochie sa port. Spun eu ducandu-ma si schimbandu-ma int-o rochie rosie pe care o asortez cu o diadema de aur alb, cercei de argint si un colier de argint. Iar pe degete imi pun inele de argint cu safire pe degetul mijlociu si aratator la mana stanga si doar pe mijlocu la mana dreapta.
Apoi incep sa imi fac machiajul singura desi puteam apela la servitori pentru asta.
Apoi strig pe soldatul care pazea la usa sa trimita vorba printre soldati catre soldatul de la grajduri sa ii transmita grajdarului sa pregateasca 2 pegasi si o caleasca si sa cheme vizitiul.
Imi pliasem si aripile sub forma de fusta pe sub rochie.

Acum aratam asa:

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: La conferinta    

Back to top Go down

La conferinta
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2